הבנק מסרב למשכנתא בגלל BDI שלילי? מרטין בוקסדורף עם 15שנות ניסיון במשכנתאות עם BDI שלילי.

האם מקרים של BDI  שלילי הם אבודים מראש?

בגדול התשובה היא לחלוטין כן. ברגע שיש לאדם כל שהוא BDI שלילי, זה ישר אומר שתהיה לו בעיה לקבל משכנתא. חד וחלק. אבל צריך לחלק את זה לכמה חלקים, כדי להבין מה זה אומר ואיך למעשה ניתן להגבר על זה.

מי אני?

לפני שאני ממשיך לספר לכם את כל הפרטים, אני רוצה ברשותכם להגיד כמה מילים על עצמי. קוראים לי מרטין, אני מטפל במשכנתאות שיש בהן בעיות כבר מעל 10 שנים, כאשר יש לי רזומה מאוד עשיר של הרבה מאוד הצלחות, אבל גם לא מעט כישלונות. לצערי הרב לומדים הרבה יותר מכישלונות, מאשר לומדים מהצלחות.

כל הידע שלי במהלך השנים, כל הניסיון שצברתי וכל הקשרים ומערכות היחסים שבניתי נועדו רק למטרה אחת בלבד- לנסות ולהציע פתרונות לבעיות של משכנתא ושום דבר אחר. בניתי התמחות של הרבה מאוד שנים אך ורק לדבר הזה. זהו, שיגעתי אתכם. בואו נמשיך.

איך מתחלקות בעיות BDI ?

החלוקה היא הרבה יותר עמוקה ממה שאני הולך להסביר כאן, אבל בגדול, הרעיון הוא שבעיות בי די איי מתחלקות ל3 חלקים. הראשון הוא בעיות קלות שניתן להתגבר עליהן לבד. החלק השני הוא בעיות בינוניות, כאלו שכבר לא ניתן להת גבר עליהן לבד וחלק שלישי זה בעיות שכבר לא ניתן להתגבר עליהן בכלל.

בעיות BDI קלות:

בעיות קלות זה החלק הכי רחב של האנשים שנמצאים בבעיות וצריכים לקחת משכנתא למרות סירוב. זה למעשה 60 אחוז מתוך האנשים שניגשים לקחת משכנתא ונתקלים בבעיות BDI. כאשר אני מדבר על בעיות קלות, אני מתכוון לבעיות כמו אלו:

מספר הוראות קבע שחזרו בשנה הקודמת

הוראת קבע או שתיים שחזרו בשנה האחרונה

ארבע הוראות קבע ומעלה שהיו לפני שנתיים ומעלה

צ'ק או שניים שחזרו לפני שנה

שלוש או ארבעה צ'קים שחזרו לפני שנתיים ומעלה

עיקול או תיק בהוצאה לפועל לפני שנתיים ומעלה

הגבלה או פשיטת רגל לפני שלוש שנים ומעלה

תיק קטן של הוצאה לפועל בשנה האחרונה

כל הרשימה שציינתי כאן הם דברים שבהכרח הופכים את הבי די איי שלנו להיות שלילי ואדום, אבל במקרים האלו, ניתן פשוט להציע הסבר הגיוני בכתב לנעשה ולסיבות שגרמו לכך וזה יכול לעבור בבנקים למשכנתאות.

כמובן שצריך להראות שלפני כן ואחרי כן, הכול מתנהל בצורה תקינה, אבל בכל זאת אלו דברים שניתן להתגבר עליהם ולהמשיך קדימה אל עבר המשכנתא.

בעיות בינוניות:

כאן אנחנו מדברים על בעיות שהן משמעותיות הרבה יותר מאשר הרובריקה הקודמת, כאן כבר לא ניתן להסתדר ללא קשרים משמעותיים בבנקים וללא מערכות יחסים עם בנקאים ומנהלי בנקים. כאן זה כבר בעיות רציניות ואנשים שעברו בעיות רציניות. זה למעשה בדיוק מה שאני עושה, אני נכנס לתוך המקרים האלו ומצליח למצוא פתרונות לבעיות בדיוק כאלו במשכנתא.

שני צ'קים ומעלה שחזרו בשנה האחרונה

שתי הוראות קבע ומעלה שחזרו בשנה האחרונה

תיק פתוח בהוצאה לפועל בשנה האחרונה שזה לא תיק קטן בטעות

יותר מתיק אחד בהוצאה לפועל בשנה האחרונה

שלושה צ'קים ומעלה בשנה הקודמת

ארבע הוראות קבע ומעלה בשנה הקודמת

הגבלה לפני שנתיים וחצי

תיקים בהוצאה לפועל נגד בנקים לפני שנתיים וחצי

פשיטת רגל שעדיין מופיעה בדוח, אפילו שזה רגע לפני שנגמרות שלוש שנים

כל אלו כאן, זה בעיות רציניות שמדברות על התנהלות פיננסית לא תקינה של האדם, כאשר כנראה שהיו לו בעיות רציניות או שהוא לא מצליח להרוויח מספיק כסף כדי לגמור את החודש ולכן הוא סובל ממצבים שבהם התשלומים שלו חוזרים מסיבות של אכ"מ.

בעיות BDI קשות:

החלק השלישי של הבעיות, שוב זה חלוקה מאוד גסה ונעשית רק לצורך הכתבה הזו, זה למעשה בעיות שכבר לא ניתן להתגבר עליהן בכלל. כלומר, בעיות שפוסלות כל אפשרות לקבל משכנתא ואולי ניתן לבדוק אופציה חוץ בנקאית, אבל במקרים האלו, סירוב משכנתא BDI  זה בוודאות יביא לסירוב ואין בכלל שום סיבה להגיש דבר כזה למשכנתא בכלל.

הגבלה פעילה

פשיטת רגל פעילה

5 צ'קים ומעלה שחזרו בתקופה האחרונה

5 הוראות קבע שחזרו בתקופה האחרונה

תיקים פתוחים בהוצאה לפועל

עיקולים בחשבון וכן הלאה.

במקרים האלו לא ניתן לקבל משכנתא בכלל, אבל בואו נניח שכן, מה זה בעצם משנה? הרי אדם שחוזרים לו צ'קים כי אין לו כסף בחשבון, כנראה שהבעיות שלו הן יותר דחופות מאשר לקבל משכנתא. כך שמבחינתי זה סופר הגיוני.

מרטין בוקסדורף הוא מומחה משכנתאות לאחר סירוב – 0508116397

צרו איתנו קשר עוד היום

פוסטים אחרונים בבלוג