מרטין בוקסדורף, יועץ משכנתאות מומחה לעמידר עם 15 שנות ניסיון בדירות עמידר, דירות עמיגור וחלמיש. כי ניסיון מדבר בעד עצמו.

ניגשים לקבלת משכנתא לקניית דירת עמידר? אז הגעתם למקום הנכון. כאן תקבו את כל המידע שצריך לדעת כדי להקל על המהלך הזה.

חשוב להבין איפה אתם עומדים:

הדבר הראשון שהוא החשוב בעיני, זה שתבינו את העובדה הכי פשוטה: "הבנקים לא רוצים משכנתאות לדירות עמידר".  אין לי שום כוונה להבהיל אתכם, אבל אתם צריכים להבין לקראת מה אתם הולכים. הבנקים בגדול רוצים משכנתאות גדולות, עם לווים חזקים וצעירים.

התפיסה הציבורית היא שדיירי עמידר הם בדרך כלל חלשים פיננסית, בדרך כלל מבוגרים, הדירות הן זולות והמשכנתאות קטנות- כאשר תשכללו את כל הדברים האלו יחד, זה בדיוק כל הדברים שבנקים לא רוצים.

תחשבו על זה שניה אחת, כאשר בנק מטפל במשכנתא, העבודה היא בדיוק אותה העבודה, בין אם המשכנתא היא שני מיליון שקלים או מאה אלף שקלים, אז למה שהבנק ירצה לטפל במשכנתא של מאה אלף שקלים? אין שום סיבה. ואכן, הבנקים עושים את הכול, כדי להתחמק ממשכנתאות של עמידר.

מה זה אומר מבחינתכם?

מבחינתכם זה אומר שאתם צריכים להכין את עצמכם היטב, להגע לבנקים מוכנים ובכך להקל על עצמכם לקבל את המשכנתא שאתם צריכים. מה הכוונה להגיע מוכנים:

לבדוק היטב שיש לכם מספיק הכנסות כדי לשלם את המשכנתא-

אם תשלום המשכנתא למשל יוצא 1500 שקלים בחודש, אז תראו שקיימות מספיק הכנסות כדי לשלם את זה. הכללים בבנקים בדרך כלל אומרים שצריך הכנסה של מינימום 7000 שקלים, כדי שהבנקים בכלל יתחילו לספור את זה בתור הכנסה. פחות מזה, בכלל לא מתייחסים. לא נחשב.

הכנסה רק מקיצבאות- לא מספיקה:

הרבה פעמים אני מקבל טלפונים של אנשים שמרוויחים כביכול מספיק, למשל 7000-8000 שקלים, אבל כל ההכנסה היא קיצבאות נכות בלבד. אז חשוב להבין, הבנקים מסתכלים בעין מאוד עקומה על הכנסות שהן רק מקיצבאות, במקרים כאלו רצוי להעיזר בערבים.

מה הגיל שלכם?

בדרך כלל אנשים שמקבלים זכאות לדירת עמידר, נוטים להיות מבוגרים. הבנקים מצידם לא ממש אוהבים לתת משכנתאות לאנשים מבוגרים ומעל גיל 60 נוטים להיות מאוד זהירים ולהקשות המון. שימו לב לגיל שלכם ותחשבו איך מציגים את הדברים לבנקים.

ערבים:

בדרך כלל בדירות עמידר, הפתרון הוא להיעזר בערבים צעירים. אם מדובר על אנשים בגיל 60 ומעלה, הפיתרון היחיד הוא להיעזר בילדים, כדי שהם יהיו חלק מהמשכנתא. זה מאוד מקובל ומאוד נהוג. אין שום סיבה לחשוש, אתם הייתם עושים את זה בשבילם ללא שום מחשבה.

זה לא יפגע בזכאות שלהם למשכנתא:

הרבה רוכשי דירות עמידר נוטים לחשוש להיעזר בילדים, כי הם חוששים שהזכאות לקבלת משכנתא של הילדים תיפגע. אז אני אומר לכם חד משמעית, אין לכם שום סיבה לחשוש, זה לא פוגע בילדים בשום צורה או דרך, להיפך זה רק עוזר להם וייתן להם ירושה מכובדת.

אז אם אתם רוצים לרכוש דירת עמידר וצריכים יועץ מומחה שיוכל להוביל אתכם אל ההצלחה, אני האיש שלכם למשימה!

מרטין בוקסדורף- 0508116397

צרו איתנו קשר עוד היום

פוסטים אחרונים בבלוג