עברתם פשיטת רגל ורוצים לקחת משכנתא? אתם וודאי מבינים, שאתם צריכים איתכם מומחה למשכנתאות של אחרי פשיטת רגל, שיודע לקחת מצב אבוד ולעשות איתו משהו שיצליח.

אז אחרי כל ההקדמה הזו, בואו נגיד כמה דברים על איך בעצם משיגים משכנתאות לאחר פשיטת רגל. אני אנסה בקצרה להסביר את הקריטריונים שבגינם, אני מצליח השיג משכנתאות לאנשים שעברו פשיטת רגל. אז הנה הדברים לשיפוטכם:

כמה זמן עבר מההפטר?

זאת למעשה שאלת השאלות, שמטרידה אותי על בסיס יום יומי. למה? כי יש בנקים שניתן להעביר בהם משכנתא אחרי הפטר של 6 חודשים, יש בנקים שניתן להעביר בהם משכנתא אחרי הפטר של שנתיים וחצי ויש בנקים שלעולם לא יתנו משכנתא אחרי הפטר ולא משנה מה.

מכאן נגזרת השאלה הבאה:

עם איזה בנקים היו בעיות בפשיטת הרגל? כמה שיותר בנקים היו בתוכנית הסדר החובות בפשיטת הרגל, כך יורדים הסיכויים לקבל משכנתא. כלומר, בנק שעשה איתכם הסדר חוב ומחק לכם חובות בפשיטת הרגל, לעולם לא ייתן לכם משכנתא. כלומר, אם היו הרבה בנקים שמחקו לכם חובות בפשיטה, כל אלו יהיו חסומים ממתן משכנתא.

אם חוזרים לסעיף הקודם, אז כמה שיותר בנקים היו בפשיטת הרגל, כך הסיכוי לקבל משכנתא יורד. כלומר, הדבר הראשון שאנחנו צריכים לבדוק, זה אילו בנקים מחוקים מבחינתכם לאחר מחיקת חוב. כמה שיהיה יותר בנקים ללא מחיקת חוב, כך הסיכוי לקבל משכנתא עולה.

חברה בע"מ/ עוסק מורשה/ אדם פרטי

מכאן אנחנו מתגלגלים לשאלה הבאה, האם בזמן פשיטת הרגל התנהלתם כחברה בע"מ, עוסק מורשה או אדם פרטי. הסיבה לכך שזה חשוב היא, שאם פעלתם בעזרת חברה בע"מ, זה ככל הנראה אומר שהייתה נפילה בהיקף יותר גדול מהרגיל, דבר נוסף ואולי יותר חשוב זה שיש בעיה עם סגירה של חברות בע"מ לאחר פשיטת רגל.

בעל חברה בע"מ שעובר פשיטת רגל, מוחק את כל החובות ומבחינתו זה נגמר. אבל כאשר מגיעים לקחת משכנתא אחרי הפטר, הבנקים דבר ראשון בודקים את החברה ומה עלה בגורלה? פתאום מתברר שהחברה לא סגורה ויש סיכוי שיהיה איתה בעיות, מכאן מתחילה סאגה שלמה.

אם הייתם שכירים בזמן פשיטת הרגל, זה אולי הדבר הכי גרוע שיכול להיות. אם לבעלי עסקים עוד יש תירוץ באשר לסיבה שבגללה הגיעו לפשיטת רגל, אז שכירים לכאורה אין להם שום תירוצים. הרי בעצם בעיני הבנקים אנשים שעברו פשיטת רגל בהיותם שכירים הם פשוט אנשים שלא יודעים להתנהל נכון עם הכסף שלהם. הרבה יותר מורכב לשכנע בנקים לתת משכנתא לאנשים שעברו פשיטת רגל לאחר שהיו שכירים.

אנשים שעברו פשיטת רגל כעסק מורשה. זה אולי המצב הכי נוח שיכול להיות. כאשר עוברים פשיטת רגל בתור עוסק מורשה, תמיד יש את הסיפור של העסק שקרס, מצד שני בגלל שזה לא חברה בעמ, בדרך כלל נשארים יחסית פחות חובות שנמחקים. בנוסף עוסק מורשה ניתן לסגור בקלות יחסית וללא בעיות משמעותיות.

צרו איתנו קשר עוד היום

פוסטים אחרונים בבלוג