גרים באנגליה ורוצים לקנות נכס בישראל? מרטין בוקסדורף, מומחה עם 15 שנות ניסיון במשכנתאות לתושבי חוץ.

משכנתא מהווה את הסוג הכי שכיח של חובות אישיים במדינת ישראל. ומדוע זה ככה? ובכן, מכיוון שכאשר נוטלים משכנתא לרכישת נכס, בהתאם לסוג המשכנתא, אתם לרוב מממנים בשיעור של שבעים וחמישה אחוזים ממחיר הנכס.

אך העלות הכוללת של משכנתא היא לא רק תג המחיר בפועל על הנכס, היא כוללת את הריבית שאתם משלמים על המשכנתא עצמה.

תמיד אמרו שהישראלים ידועים בקבלת פנים של זרים מדהימה, ומה הפלא כי משכנתא בישראל לתושבי אנגליה היא לרוב בסכומים גבוהים, הדבר נובע מכך שתושבי אנגליה לרוב נחשבים לאמידים, ויש להניח שבשל כך הם יכולים להרשות לעצמם לרכוש נכסים יותר יקרים.

המשמעות של זה, שבני אדם אמידים ירכשו נכסים יקרים, ובשל כך המשכנתא שלהם תהיה גבוהה ביותר, ואף הבנק יותר מישמח לאשר לתושבי אנגליה קבלת משכנתא, בעוד שכל בנק תר אחרי לווים מבוססים כלכלית, שיוכלו בנקל לעמוד בתשלומי המשכנתא החודשיים כמו שעון.

אם תיהנו מקריאה רציפה, תבינו בין היתר שגם הבנקים מסתכלים על הסיכונים שלהם בנתינת אישור לקבלת משכנתא בישראל לתושבי אנגליה, בעוד שמבחינתם יש להם הרבה יותר סיכונים, משום שחוסר עמידה בתשלומים החודשיים קשה לאכיפה.

מה כדאי שתדעו על משכנתא בישראל לתושבי אנגליה?

אי אפשר באמת לדבר על קבלת משכנתא בישראל לתושבי אנגליה מבלי לדעת ארבעה היבטים חשובים מאוד, כמו אלו בדיוק –

  • בבקשה לאישור עקרוני לקבלת משכנתא בישראל לתושבי אנגליה התושבים האנגלים צריכים להגיש כל מיני מסמכים, שיתכתבו בהצלחה עם דרישות הבנק המלווה.
  • התושבים האנגלים יידרשו לשלם מס רכישה גבוה למדי.
  • בשל כל מורכבות העניין, טוב יעשו תושבי אנגליה באם יפנו מבעוד מועד לקבלת השירות מידיו הנאמנות והמקצועיות של יועץ למשכנתאות.
  • ולסיום הסאגה הזאת, נציין כי התושבים האנגליים יהיו חייבים להמציא לבנק המלווה מסמכים מאמתים עוד לפני קבלת האישור העקרוני לקבלת המשכנתא.

 למה הבנקים במדינת ישראל יותר משמחים לאשר קבלת משכנתא בישראל לתושבי אנגליה?

הבנקים במדינת ישראל, באופן ממש מובן מאליו, יותר משמחים לאשר קבלת משכנתא בישראל לתושבי אנגליה, משום שמרבית הרוכשים הפוטנציאליים האנגליים של נכסים בארץ נחשבים לבני אדם מאוד אמידים, באופן הזה שקנייה של נכס תיעשה על פי רוב על חשבון אשראי שיילקח מטעם גופים פיננסיים במרחבי מדינת אנגליה, או על חשבון ההון העצמי של תושבי אנגליה.

יחד עם זאת, החלק של תושבי אנגליה, אשר חפצים לקבל משכנתא בישראל לתושבי אנגליה ולממן באופן הזה חלק מעלות הנכס שייקנה. ככלל, הבנקים המסחריים בארץ בעלי הנטייה לקבל בזרועות פתוחות את תושבי אנגליה שמביעים עניין ליטול משכנתא מהם, והדבר נובע מחמת העובדה כי עסקינן אודות בדרך כלל בבני אדם שניכרים עם הון עצמי ניכר.

כמו כן, במרבית התרחישים, תושבי אנגלים לא יותר מדי מבינים בנבכי הביורוקרטיה בארץ, ואף לא ניצבים בעמדה יותר מדי נוחה לנהל משא ומתן או להתמקח, כפי שיעשו בוודאי התושבים הישראלים, וזאת בעיקר בשל חוסר הידע שלהם בעניין זה.

מרטין בוקסדורף- 0508116397

צרו איתנו קשר עוד היום

פוסטים אחרונים בבלוג