בתור מי שמטפל במשכנתאות אחרי פשיטת רגל, הרבה פעמים חושבים שאני עובד עם אנשים נוראיים ומסכנים. פשיטת רגל זה סטיגמה נוראית. אז תרשו לי לספר לכם קצת מי אלו בעצם?

אנשים שלא הצליחו עם עסק:

הקבוצה אולי הכי גדולה זה אנשים שהתחילו עסק כל שהוא, עשו את מיטב יכולתם ופשוט לא הצליחו. אתם בטח יודעים שכל שנה נסגרים בישראל 90 אחוז מהעסקים שנפתחים. הסיבות לכך הן מגוונות מאוד ואין ממש טעם להיכנס לזה. השורה התחתונה היא שאנשים עשו טעויות בניהול עסקים והגיעו לפשיטת רגל. האנשים האלו אחרי כמה שנים עולים חזרה על דרך המלך ורוצים לקחת משכנתא אחרי פשיטת רגל ולקנות בית.

אנשים שעשו טעויות כשהיו צעירים:

זה גם כן דברים שאני רואה הרבה מאוד פעמים, אנשים שבגיל 20 פלוס התנהלו לא נכון, ביזבזו כסף שאין להם, חיו בפיזור- לא אנשים חמדנים או נהנתנים, פשוט ילדים שרצו קצת לעשות חיים וכנראה לא יכלו להרשות לעצמם באמת.

בשכבה הזו, רבים מאוד הגיעו לעורכי דין לא מתאימים בכלל, שלקחו אותם פשיטת רגל בגלל חובות מגוחכים בסכומים של 60-80 אלף שקלים. כל זה קורה בגלל החלטות לא נכונות בגלל גיל צעיר, בזבוז כספים על כל הדברים הלא נכונים. מצד שני, לא שילמו לכל מי שכן היה צריך לשלם, למשל עורכי דין טובים והתגלגלו לפשיטת רגל.

ילדים של הורים פושטי רגל:

זה אולי הקבוצה הכי מעציבה והכי מייאשת. מדובר פשוט על אנשים שההורים שלהם היו בעלי עסקים פושטי רגל, שניצלו את הילדים שלהם ורשמו עליהם עסקים. זה מקרה מאוד פשוט: אדם נכנס לפשיטת רגל ולא יכול לנהל חשבון בנק ואשראי, אז הוא פשוט רושם את העסק על שם הילדים שלו ומנצל את זה שיש להם BDI תקין וחשבון בנק תקין.

היות ואותו ההורה לא באמת יודע לנהל עסקים, אחרת הוא עצמו לא היה מגיע לפשיטת רגל, כך גם קורה בדיוק עם העסק שהוא פותח על שם הילדים. העסק מהר מאוד מגיע לפשיטת רגל וגורר את הילדים שהם הבעלים של החברה. יצא לי כבר לראות שהורים ברחו מהבית ולמדינות בחו"ל והשאירו את הילדים להתמודד עם כל החובות בישראל. זאת הקבוצה הכי עצובה שיש.

אנשים שהיו בתקופה קשה ולא התנהלו נכון:

זאת קבוצה רחבה מאוד של אנשים שהם כבר לא גיל צעיר, בסביבת הגילאים 35-40 שעובדים בעבודות קבועות, שני בני הזוג עובדים ועדיין הגיעו לפשיטת רגל, ללא סיבה מסוימת כל שהיא. גם הדבר הזה קורה.

בדרך כלל הקבוצה הזו היא אנשים שבגיל 35-40 עבדו בעבודות קבועות, אבל כאלו שלא משלמות מספיק. מה שקורה כאן, זה שבעקבות תקופה של הרבה הוצאות, כאשר הילדים קטנים, תשלומי גנים, בתי ספר, חוגים, הוצאות כבדות- הם פשוט קורסים לתוך עצמם ולא מצליחים לעמוד בתשלומים שלהם.

זה לא שהם עשו משהו שהוא נוראי, הם פשוט עבדו בעבודות שלא שילמו מספיק והיה הרבה הוצאות והם לא הצליחו לעמוד בזה. הם בדרך כלל מתאוששים כאשר הילדים מעט גדלים וצוברים מעט וותק בעבודה ואז הדברים מסתדרים על הצד המוצלח יותר. שוב, מדובר באנשים שעובדים קשה ובמשרות מלאות, לפעמים שתי עבודות. זה פשוט עניין של יוקר המחייה ועבודות שלא משלמות מספיק.

אנשים שנעקצו, רומו ונפלו:

אתם רואים לפעמים בטלוויזיה כל מיני נוכלים ורמאים שלקחו כסף על כל מיני דברים ונעלמו. יש בקבוצה הזו הרבה מאוד גברים שעובדים במעשי רמאות כנגד נשים במצבים רגישים, כל מיני מוכרי חלומות, כל מיני  בעלי עסקים שמוכרים עסקים עם דוחות מזויפים ומציגים עסקים חלשים כמוצלחים, עוד הרבה מאוד סוגים של רמאים למיניהם. זאת קבוצה עצובה מאוד, של אנשים שאיבדו את החיים שלהם ואת הבתים שלהם ואת הכסף שלהם בגלל אותם נוכלים ורמאים. האמת, פשוט עצוב.

יזמים סדרתיים:

אולי המילה יזמים היא מעט מוגזמת, אבל הכוונה היא לאנשים שלא מצליחים בעולם העסקים ולא מוותרים, הם פותחים עסק ולא מצליחים, מגיעים לפשיטת רגל ולא מתייאשים, הם פותחים את העסק הבא בתור ואם ייכשלו אז יפתחו עוד עסק ועוד עסק. חלקם מצליחים בסוף, חלקם לא, אבל הקבוצה הזו מורכבת מאנשים שלפעמים היו פעמיים בפשיטת רגל ולפעמים יותר מכך.

מרטין בוקסדורף- הוא מומחה למשכנתאות אחרי פשיטת רגל  

צרו איתנו קשר עוד היום

פוסטים אחרונים בבלוג