משכנתא למסורבים

מעל 90% הצלחה עם מסורבים

היי קוראים יקרים, אני מצרף כאן העתק של ראיון שהתקיים איתי על ידי אתר של וואללה. הם בסוף החליטו לפרסם תוכן אחר, אבל זה נשאר אצלי ואני מפרסם אותו כאן. קריאה נעימה.

שלום מרטין, ספר על עצמך קצת:

שלום רב, שמי מרטין בוקסדורף, העיסוק שלי הוא קבלת משכנתאות בבנקים עבור אנשים שהיו כבר בבנק, כלומר הגישו בקשה למשכנתא ונדחו על ידי הבנק. כלומר, הבנק סירב. אני למעשה נכנס בנעלי האנשים האלו ומנהל משא ומתן מול הבנקים בשבילם, על מנת שיקבלו משכנתא בכל זאת, למרות הסירוב הראשוני בבנק.

מה מכשיר אותך לתפקיד הזה?

יש כאן כמה רכיבים שצריך להיות מודעים אליהם. מתקשרים כל יום יועצי משכנתאות מתחילים, שעוד לא נמצאים שנתיים או שלוש בתפקיד ומסבירים לי שהם רוצים לטפל באנשים לאחר סירובי משכנתא. זה קורה כל יום. ממש כל יום.

ומה אתה אומר להם?

הדבר הראשון שאני שואל אותם הוא האם הם יודעים איך מתנהל הליך פשיטת רגל? האם הם באמת בקיאים במה שאני קורא לו הליך פשיטת רגל ובשפה המקצועית נקרא היום הליך חדלות פירעון.?

בדרך כלל הם עונים שאין להם שום מושג בהליך הזה ולא מכירים אותו. אחרי שאני מקבל את התשובה הצפויה הזו, אני שואל אותם איך הם יכולים לטפל באותה משכנתא לאחר פשיטת רגל, אם הם מעולם לא ראו הליך פשיטת רגל. הרי משכנתא לפושטי רגל זה לא עסק שאתה לומד על הדרך, זה תהליך מורכב שאתה חייב להבין כדי לעשות את השלב הבא, שזה משכנתאות. אגב אם הנושא מעניין אתכם, ניתן לקרוא על משכנתאות אחרי פשיטת רגל בקישור הזה.

אז מה באמת צריך?

צריך כמה דברים האמת. הדבר הראשון הוא ידע רחב מאוד במשכנתאות, רצוי הרבה שנים במערכת הבנקאית בכלל, זה מאוד עוזר להבין את הדברים לעומק. היכרות באמת מעמיקה עם כל המנהלי הבנקים בדרג ביניים, הרבה רקורד של הצלחה רצוי ידע כללי על תחומים משיקים, הלוואות, בי די איי, השקעות. המטען של הידע הכללי הוא מאוד עוזר להתנהל בתוך סבך האתגרים שכרוכים בטיפול במשכנתאות לאחר סירוב.

זה באמת כל כך מסובך?

תראה, זה בטח לא קל. הרי אני מקבל אנשים שהבנקים כבר דחו אותם ועכשיו אני צריך לעשות משהו כדי שההחלטה תתהפך והם יאשרו את המשכנתא לאחר שכבר דחו אותה. זה נשמע כמו דבר קל?

לא, אבל מה דעתך?

כאשר מטפלים בתחום משכנתא למסורבים, הדבר הראשון הוא להבין לעומק לתוך מה נכנסים בכלל? הרבה פעמים מתקשרים אלי זוגות שמסבירים לי שהם מטופלים על ידי יועץ משכנתאות כבר חודשיים והוא לא ממש מצליח להביא תוצאות. הם מאוד מאוכזבים מזה ומרגישים מרומים. כאשר אנחנו מדברים קצת על המקרה ועל הסיכוי להצליח, אני לאט לאט מבין שאין כאן שום סיכוי להצליח- המקרה קשה מדי ולא ניתן לתקן כלום.

אני אתן דוגמה ברשותך:

לפני כמה ימים מתקשרת בחורה צעירה ומסבירה לי שהם כבר חודשיים עובדים עם יועץ משכנתאות, לא מצליחים לקבל אישור. כאשר הסתכלתי על כל הנתונים, ראיתי שיש להם חמישה תיקים פתוחים בהוצאה לפועל. נורא ואיום. כאשר אמרתי להם שזה לא יקרה- הם נורא התעצבנו ואמרו לי שכנראה היועץ שלהם מבין הרבה יותר ממני. אבל האמת היא שזה פשוט לא יקרה. לא יודע מי זה היועץ שהבטיח להם הצלחה במקרה הזה, אבל זה בעיניי שגיאה חמורה. מה שזה מעיד, הוא שהיועץ רצה עבודה ולקח תיק שאין לו שום סיכוי להצליח בו.

מי אלו האנשים שאתה עובד עבורם?

האמת ז מתחלק בעיקר לשני חלקים עיקריים. כאשר יש ממש שתי קבוצות ברורות של אנשים ואני כמובן אפרט. הקבוצה הראשונה היא אנשים שעברו פשיטת רגל, סיימו את החובות שלהם למדינה, התחילו דף חדש ועכשיו רוצים להשלים את המהפך שלהם ולקנות דירת מגורים.

זו קבוצה שמורכבת מאנשים מאוד איכותיים, בצמרת של מדינת ישראל, אנשים שבסך הכול עשו טעות אחת בחיים שלהם ומאז שילמו על כך והיום חיים מחדש לחלוטין ורוצים לעשות את הצעד האחרון ולרכוש דירה. זאת הקבוצה שאני אוהב, אני חי את הקבוצה הזו ונושם אותה ממש. אהבה שלי.

הקבוצה השנייה מי אלו?

הקבוצה השנייה היא פשוט אנשים שהבנקים לא מעריכים נכונה את היכולת לשלם את המשכנתא? זה מורכב לפעמים מאנשים עסקים סופר מצליחים שהיו להם בעיות של BDI בעבר והרקורד הבנקאי שלהם פשוט לא מוצלח כרגע, אפילו שהם עלו על דרך המלך והיום מרוויחים המון כסף.

חשוב להגיד כאן משהו. עולם העסקים והעצמאיים הוא עולם מאוד אכזרי. הכול זה תקופות טובות ופחות טובות. יכול להיות איש עסקים מדהים שנפל על תקופה פחות מוצלחת בחיים העסקיים שלו ונתקל בכמה בעיות כמו צקים חוזרים, הוצאות לפועל, עיקולים וכו. אחרי כמה שנים, האדם הזה ממציא עצמו מחדש ועולה על דרך המלך.

הבנקים מצידם לא רואים את הדברים ככה ומתקשים מאוד לעזור לאנשים האלו לקבל משכנתא. כאן זה התפקיד שלי להיכנס לתמונה ולפעול מול מערכת הבנקאות כדי להשיג לאנשים האלו את מה שהם צריכים. זה עיקר העבודה שלי ואני מרגיש שאני מביא כאן תוצאות מעולות ובאמת עושה טוב עבור הרבה אנשים שמגיע להם לקבל משכנתא.

חלקים נוספים זה פשוט אנשים שלא נכנסים לתוך הגדרות מדויקות של המערכת הבנקאית. מדובר לפעמים על אנשים שהבנקים לא ממש יודעים איך להבין אותם ואת ההכנסות שלהם, עיסקאות במשפחה שהבנקים לא אוהבים וכל מיני דברים דומים שהמערכת פשוט לא ממש רוצה להתעסק איתו ולכן ויתרה על האנשים מהר מאוד.

תושבי חוץ, אם אנחנו כבר מדברים על זה, סובלים הרבה מאוד פעמים מיחס פחות טוב של הבנקים. משכנתא לתושבי חוץ נחשבת בבנקים דבר שלא ממש רוצים להתעסק איתו. אלו תהליכים מאוד ארוכים, מורכבים ולוקחים הרבה זמן. הבנקאים מאוד לא רוצים להתעסק עם הדבר הזה וכאן אני נכנס לתמונה כדי לסדר את הדברים ולהגיע לתוצאות הרצויה והנכונה עבור האנשים.

מרטין בוקסדורף- הוא מומחה למשכנתאות מורכבות- 0508116397

צרו איתנו קשר עוד היום

פוסטים אחרונים בבלוג