הדבר הראשון שעושים כאשר הבנק מסרב למשכנתא, זה לעצור ולהבין מה הסיבה לכך ומה עושים? בואו נדבר על הבעיות והפתרונות.

שמי מרטין בוקסדורף, בעשר השנים האחרונות, אני מטפל במשכנתאות של אנשים שסירבו להם בבנקים. חשוב לי להדגיש, אני משיג משכנתאות אך ורק בבנקים- אם אתם מחפשים סוג של משכנתא חוץ בנקאית, אני לא האיש שלכם.

סוגים של סיבות לסירוב משכנתא:

הכנסות לא מספיקות- אחת הבעיות הגדולות זה הנושא של "הכנסות מספיקות", כלומר אנחנו יודעים שהתשלום החודשי של המשכנתא, אמור להיות שליש מגובה ההכנסה הפנויה. במילים פשוטות: אם אתם מרוויחים למשל 12,000 שקלים בחודש, זה אומר שההחזר החודשי שלכם יכול להיות עד 4000 שקלים בחודש.

אם אתם לא מרוויחים מספיק, הפיתרון יכול להיות חישוב מחדש של ההכנסות, הכנסת ערב לתוך המשכנתא או לקיחת סכום נמוך יותר מהמבוקש בהתחלה.

ריבוי הלוואות:

בעיה מוכרת נוספת היא ריבוי הלוואות. כולנו חיים בעולם המהיר הזה שאף פעם לא מספיק לנו והרבה פעמים יש ריבוי הלוואות בחשבון שמקשה על ההכנסה הפנויה, כמו שמחשבים לצורך המשכנתא. כאשר הבעיה היא הלוואות, ניתן לעבוד בכמה דרכים: להקטין את ההלוואות לפחות מ18 חודשים, להעביר את הלוואות חשבון העסקי, אם אתם עצמאיים או למתוח את ההלוואות לכמה שיותר זמן – אם זה יעזור.

בעיות של BDI:

הסיבה הכי נפוצה לסירובי משכנתא היא בעיות של "עבר פיננסי", כלומר בעיות מול מערכת הבנקאות בעבר. זה יכול להיות הדבר הכי קטן כמו צ'ק שחזר ועד הדבר הכי גדול שזה פשיטת רגל או עיקולים מול הבנקים. כל אחת מהבעיות האלו יכולה להביא לסירוב משכנתא . כמובן שכל דבר ומידת הבעיה שזה יוצר, אבל נדבר על זה כבר.

אז מה עושים?

השלב הראשון הוא למפות את גודל הבעיה. אם הבעיה היא צ'ק או שניים שחזרו, אז אין למעשה בעיה אמיתית, אלו דברים שאני יכול להתמודד מולם. מצד שני, אם גודל הבעיה הוא ברמה של מוגבלות בבנק או פשיטת רגל, זה כבר דבר אחר לחלוטין – כאן ההתמודדות היא אחרת לחלוטין ואנחנו נדבר על זה בפסקה הבאה.

תקופת צינון:

אם אי פעם תדברו איתי אז תראו כבר שהביטוי "תקופת צינון" הוא אחד הדברים שהכי חשובים שיש. תקופת הצינון נקבעת לפי גודל הבעיה. אם חזרו לכם כמה צ'קים, אז אולי בכלל אין צורך בתקופת צינון, לעומת זאת אם עברתם פשיטת רגל או הגבלה, יכול להיות שיהיה צורך בהמתנה של כמה שנים לפני שניתן יהיה לקבל משכנתא. כמה שהבעיה גדולה יותר, כך צריך יותר צינון.

בנקים שרופים:

השאלה הקריטית הבאה היא אילו "בנקים שרופים"? במילים אחרות, איזה בנקים סימנו אתכם בתור לקוחות בעייתיים, ככאלו שלא ניתן לסמוך עליהם במתן אשראי. כדי לעשות את זה עוד יותר פשוט, אז ככה: בנק שבו היה לכם בעיות עם הלוואות, בעיות עם צ'קים או הוראות קבע חוזרות, בעיות של הסדרי חוב ומחיקות חוב, כל הבנקים האלו הם שרופים לחלוטין.

בעיות מול בנקים:

עכשיו הדבר האחרון והחשוב ביותר. כאשר בוחנים בעיות בעבר הפיננסי, יש הבדל גדול בין בעיות מול בנקים לבין בעיות מול גופים אחרים. אם בעיות מול אנשים פרטיים או גופים שהם לא בנקים- נחשבים כדבר זניח יחסית, בעיות מול בנקים נחשבות לדבר הכי גרוע שרק יכול להיות.

מי אני בעצם?

שמי מרטין ובעשר השנים שעברו, אני נלחם מדי יום הבנקים כדי להשיג משכנתאות עבור האנשים שהבנקים לא מאשרים להם משכנתאות. אם אתם נמצאים במצב כזה, אני האיש להשיג לכם משכנתא.

צרו איתנו קשר עוד היום

פוסטים אחרונים בבלוג