נמצאים בהליך פשיטת רגל? סיימתם פשיטת רגל בעבר? עומדים עכשיו מול המערכת ורוצים לקחת משכנתא? שמי מרטין בוקסדורף- המומחיות שלי זה עבודה עם מסורבים בבנקים למשכנתאות. הן במשכנתאות בנקאיות והן משכנתאות חוץ בנקאיות. 

איך הדברים עובדים בדרך כלל?

בדרך כלל כאשר מתקשר אדם ומסביר שהוא מסורב בבנקים לקבלת משכנתא, הדבר הראשון שאני מנסה לעשות- זה לנתח את גודל הבעיה ולראות האם אפשרי בכלל להעביר את המשכנתא הזו בבנקים? 

אם אני מבין שזה דבר שהוא אפשרי, אני מסביר איך הדברים עובדים ( כבר נדבר על זה). אם אני מבין מהשיחה והנתונים שלא ניתן יהיה לקבל משכנתא בבנק, אני מציע משכנתא חוץ בנקאית או להמתין קצת עד שהבעיות "יתרחקו" מעט.

אם הדברים יכולים לעבור בבנק- איך זה עובד?

אם אנחנו מדבר בטלפון או בפגישה ואני מבין מתוך השיחה שהמשכנתא הזו היא דבר שניתן להעביר בבנקים, אנחנו קובעים פגישה מסודרת עם כל הניירת. המטרה של הפגישה היא להבין מה בדיוק הבעיות שהיו? מתי הן היו? איזה בנקים שרופים? מה אני יכול להציע בתור פתרונות? מה יכול להיות יתרון בשבילנו במקרה הזה? איך אני תוקף את הנושא.

אנחנו עוברים על כל הניירת הרלוונטית, כדי שאוכל לשלוט בחומר כשיהיה את הצורך ואז אני יכול לצאת לדרך, מכאן והלאה אני מטפל בדברים כאשר אתם למעשה תגיעו רק בשלב החתימות. 

רק הערה חשובה

תהליכי עבודה בהשגת משכנתא למסורבים בבנקים, הם יותר ארוכים מהרגיל. לפעמים אני נתקל במשפטים כמו: "הבן שלי הגיש בקשה במוקד של הבנק הזה ותוך שלושה ימים היה לו אישור". זה אולי נכון, אבל במקרים של מסורבי משכנתא זה לצערי לא עובד ככה. השגרה היא שהבנקים מבקשים הרבה מאוד מסמכים שהמטרה שלהם היא להוכיח שאכן הייתה מעידה חד פעמית.

מעידה חד פעמית:

הדבר הכי חשוב שאני מנסה תמיד לשווק לבנקים, זה שהבעיה שהייתה היא מעידה חד פעמית. הרבה אנשים מכירים אותי בתור יועץ משכנתאות לפושטי רגל ומוגבלים, כך שאני מכיר את המקרים הכי מורכבים שיש בתחום המשכנתאות. למה אני מספר לכם את זה? 

הסיבה היא כדי שתבינו שאני עוסק במקרים הכי מורכבים שיש, ותבינו שאם אני אומר שמעידה "חד פעמית" זה דבר חשוב, אז זה אכן דבר חשוב. 

ברגע שמנסים להסביר לבנקים או למי שזה לא יהיה, שהאדם עבר מעידה חד פעמית, מאז הוא מתנהל בצורה תקינה ועד לפני כן לא היו שום בעיות. ברגע שאני מצליח להוכיח את זה לבנקים וגם לגבות את זה בניירת ( הכוונה היא למקרים מיוחדים שגרמו ליצירת הבעיה, כמו למשל שותף עסקי שברח או תאונת עבודה או משהו דומה ), אני בדרך כלל מצליח להוכיח שניתן לתת לאנשים האלו הזדמנות נוספת ולהאמין בהם. 

אבל כאשר אני טוען למעידה חד פעמית, זה דבר שאכן צריך להיות כזה. כלומר, אם באמת יכולים להראות שעד אותה בעיה ענקית הכול היה בסדר, ומאז שהיא נגמרה- גם כן הכול בסדר, זה יכול להיות טיעון מעולה בשבילי. אבל שוב, זה דבר שצריך להוכיח.

אם לא ניתן להעביר את המשכנתא בבנק:

במצבים שבהם לא ניתן להשיג משכנתא בבנקים, יש למעשה שתי אפשרויות : האפשרות הראשונה היא לתת לזמן לעבור ולהגיע למצב שבו הבעיות הן כבר מאחורינו. לדוגמה: אדם שהיה מוגבל וסיים הגבלה לפני כמה חודשים. זה מצב קלאסי שבו הבנקים לא מוכנים לתת משכנתא עד שעוברת מינימום שנה שלמה. אז במצב הזה מחכים עד שתעבור שנה שלמה ומגישים את הקשה מחדש. המצב השני הוא סיטואציה שבה הדברים יכולים לקחת הרבה מאוד זמן ואין טעם לחכות לזה. נניח אדם שנמצא בהליך פשיטת רגל שמחריב את הסיכוי לקבל משכנתא בשנים הקרובות, הרבה שנים קרובות, זה מצב קלאסי למשכנתא חוץ בנקאית.

באילו מקרים זה מתאים לקחת משכנתא חוץ בנקאית?

שימו לב: משכנתא חוץ בנקאית מתאימה רק במקרים של בית קיים שלכם, כאשר יש משכנתא קיימת נמוכה או בכלל לא. הסיבה היא מאוד פשוטה, הריביות במשכנתא חוץ בנקאית הן מאוד יקרות כך שאין אפשרות לקחת משכנתא גבוהה. דבר נוסף, החוץ בנקאי לא משעבד נכסים שעומדים לקנות. כלומר, לא ניתן לקחת משכנתא חוץ בנקאית לצורך קניית בית. 

חשוב להבין: במשכנתא חוץ בנקאית, הריביות הן הרבה יותר גבוהות. בדרך כלל סביב 12-13 אחוז שנתי. לכן הסכומים שלוקחים אמורים להיות נמוכים הרבה יותר. 

מרטין בוקסדורף- 0508116397 או maratbok@gmail.com

צרו איתנו קשר עוד היום

פוסטים אחרונים בבלוג