רוצים להגדיל את המשכנתא הקיימת על הבית, כדי לסגור הלוואות או התחייבויות? אז הנה הדברים שאתם צריכים לדעת כדי שזה יקרה.

עד חמישים אחוז משווי הבית:

הדבר הראשון שצריכים לדעת זה שניתן להגדיל את המשכנתא הקיימת רק עד 50 אחוז משווי הבית, כאשר הכוונה היא שכל המשכנתאות הקיימות על הבית, יכולות להגיע עד חמישים אחוז. דוגמה: אם הבית שלי עולה 2 מיליון שקלים, זה אומר שכל המשכנתאות יחד יכולות להגיע עד 1 מיליון שקלים.

במילים פשוטות, נניח שיש לי כרגע משכנתא של 500 אלף שקלים, זה אומר שאני יכול לקחת עוד 500 אלף שקלים כדי לסגור הלוואות וכך נגיע ל1 מיליון שקלים שזה אכן חצי משווי הבית.

הכנסות- החשוב מכל:

חברים, כולם מכירים את כלל השליש. כלומר שאם ההכנסות שלנו הם 12,000 שקלים בחודש, אז המשכנתא שלנו יכולה להיות גג 4000 שקלים בחודש, בניקוי הלוואות חודשיות. אז אם עכשיו אנחנו לוקחים משכנתא נוספת של עוד נניח 2000 שקלים בחודש, זה אומר שהתשלום החודשי אמור לגדול בעוד 1500 שקלים לחודש ( כדוגמה), אנחנו נגיע ל5500 שקלים בחודש, כהחזר חודשי- דבר שלא יכול לקרות.

אז חשוב מאוד לזכור, כל ההחזרים החודשיים של המשכנתאות שיש ( כולל החדשה) חייבים להיות עד שליש בערך מגובה ההכנסות שלכם. זה בעיה מאוד נפוצה ואני נתקל בה כל הזמן. תהיו מודעים לזה.

התנהלות משכנתא ראשונה:

במיוחד כאשר רוצים לקחת הלוואה גדולה על חשבון המשכנתא, אנחנו חייבים לשים לב להתנהלות המשכנתא הראשונה. זאת האינדיקציה הראשונית והחשובה ביותר מבחינת הבנקים, הרי אם יש בעיות עם התשלומים של המשכנתא הראשונה- זה אומר דברים רעים מאוד ולמעשה אין שום סיכוי לקבל משכנתא נוספת.  שימו לב, זה הדבר הכי חשוב.

התנהלות החשבון עובר ושב:

גם כן קריטי ביותר, אתם בטח יודעים שאם באים לקחת משכנתא, הדבר הראשון שהבנקים מבקשים זה עובר ושב 3 חודשים. הסיבה שמבקשים את זה, היא כדי לראות שאין התנהלות לא תקינה בחשבון.

מה זה התנהלות תקינה בחשבון- הדברים הבסיסיים ביותר, שאין חריגות ממסגרת האשראי, אין הלוואות שלא משולמות בזמן, אין צקים חוזרים, הוראות קבע שלא משולמות בזמן, בקיצור התנהלות תקינה וסבירה לחלוטין. אני חייב לציין ואדבר על זה בפסקה הבאה, המשכנתאות האלו שמיועדות לסגירת הלוואות מיועדות ללקוחות טובים של הבנק.

אך ורק ללקוחות טובים של הבנקים:

על כל דבר אני אומר שזה קריטי, אבל זה באמת קריטי. המשכנתא הזו שהמטרה שלה היא בדרך כלל לסגור הלוואות או כל מיני התחייבויות שקיימות בחשבון- היא מיועדת ללקוחות טובים של הבנקים. כלומר, אם אתם לקוחות פחות ממעולים- אין סיכוי בכלל לקבל את המשכנתא הזו.

הכוונה היא שאם אתם חורגים מאחד הסעיפים שציינתי עד עכשיו למעלה, הסיכוי לקבל את המשכנתא הזו- נמוך מאוד. הבנקים מעדיפים שלא לקחת סיכון עם הכסף שהם נותנים, לכן חייבים להיות לקוחות ממש טובים או לפחות "להידמות" ללקוחות ממש טובים.

הלוואות משכנתא על הבית עם בעיות BDI:

אחד הדברים המורכבים ביותר שיש זה לקחת משכנתא על הבית במטרה לסגור הלוואות, כאשר יש בעיות BDI, הסיבה היא שוב- בגלל שהבנקים מייעדים את המשכנתאות האלו ללקוחות טובים.

אני מציע בחום גדול, אם יש לכם בעיות של בי די איי או שאתם יודעים שיש סיבה שהבנקים יכולים לסרב לכם למשכנתא- להיעזר במומחה למשכנתאות של מסורבים, כזה שיודע ומתמחה בהשגת משכנתאות לאנשים עם בעיות מול הבנקים.

כאמור, שמי מרטין בוקסדורף – המומחיות שלי היא להשיג משכנתאות לאנשים שיש להיות בעיה לקבל משכנתא מהבנקים. אני מדי יום קם בבוקר ויוצא להילחם מול הבנקים על מנת להשיג משכנתא לאנשים שהבנקים לא רוצים לתת להם משכנתא, אם אתם נמצאים במצב הזה- אני האיש שלכם למשימה.

מרטין בוקסדורף- 0508116397 או Maratbok@gmail.com

 

צרו איתנו קשר עוד היום

פוסטים אחרונים בבלוג