הבראה פיננסית לפושטי רגל בחכמה- בעזרת מימון חוץ בנקאי

הבראה פיננסית היא תהליך מורכב שעוברים בדרך כלל פושטי רגל או אנשים שנפתח להם תיק בהוצאה לפועל. בעלי עסקים ואנשים פרטיים שנכנסו להליך פשיטת רגל בתום לב מחפשים כל דרך אפשרית כדי לצאת מהמצב הכלכלי הבעייתי שאליו נקלעו, לסגור את החובות הרבים ולהתחיל לעשות כל שביכולתם כדי לפתוח בחיים פיננסיים תקינים כמה שיותר מהר.

מרטין בוקסדורף הוא יועץ משכנתאות מקצועי שעובד עם פושטי רגל כבר במשך עשור, מכוון אותם ועוזר להם לצאת מהמצב שאליו הם נקלעו בדרך הטובה ביותר.

הבראה פיננסית באמצעות משכנתא חוץ בנקאית – איך זה עובד?

במסגרת הבראה פיננסית לפושטי רגל לוקחים משכנתא חוץ בנקאית לתקופה קצרה רק כדי לסגור את החובות. לצורך ההשוואה, במדינות אירופה ובארצות הברית אנשים מגיעים פחות לחדלות פירעון או לפשיטת רגל, כי יש להם נכס שאותו הם משעבדים וכך יוצאים מהחובות.

באופן כללי, משכנתא חוץ בנקאית מיועדת לאנשים שהבנק סרב להעניק להם משכנתא בעקבות היסטורייה כלכלית בעייתית. עם זאת, לא מדובר בפתרון קסם. גם החברות החוץ בנקאיות דורשות מכם אישור והוכחה לכך שבסופו של דבר תוכלו להחזיר את הכסף שלוויתם.

המיתוס לגבי משכנתא חוץ בנקאית שהגיע הזמן לנפץ

אחד המיתוסים הגדולים יותר לגבי משכנתא חוץ בנקאית הוא שכל אחד יכול לקחת אותה. ישנם אנשים שחושבים שהכול יבוא על מקומו בשלום אם רק יפנו לחברה חוץ בנקאית כדי לקבל משכנתא. לצורך העניין, זה בדיוק מה שחשב אחד הלקוחות של מרטין בוקסדורף.

יום אחד קיבל מרטין טלפון מאדם שרצה משכנתא בגובה של 800 אלף שקלים כדי להיפטר מהחובות, כאשר היה לו בית בשווי של 1.9 מיליון שקלים ועוד משכנתא שלקחת מהבנק בגובה של 1.2 מיליון שקלים. אחרי שמרטין ביצע חישוב מהיר, הוא גילה שאותו אדם יצטרך למחזר משכנתא שגובהה הוא 1.5 מיליון שקלים כעבור כשנתיים, והיה ברור שהוא לא יוכל להחזיר את הכסף. אותו אדם לא היה מוכן לקבל "לא" כתשובה וטרק את הטלפון בכעס.

כעבור חודש הוא התקשר למרטין שוב רק כדי לספר לו שהוא "לא מבין כלום" ושהוא כבר מצא חברה שהייתה מוכנה להלוות לו את הכסף. מה שהחברה הזו לא סיפרה לו הוא שאין לא דרך להחזיר את הכסף.

מכאן עולה המסקנה שזה לא עניין של הלוואה בלבד, אתם צריכים גם לחשוב קדימה כדי לראות האם באמת תוכלו להחזיר את הכסף בבוא העת.

מה אנחנו צריכים לשאול את עצמנו כאשר אנו באים לקחת משכנתא?

לפי מרטין בוקסדורף, שאלה משמעותית וחשובה שעלינו לשאול את עצמנו היא איך נחזיר את הכסף בסופו של דבר. גם כאשר מדובר בלקיחת משכנתא לתקופה קצרה של שנה או שנתיים, אנחנו חייבים להוכיח לחברה החוץ בנקאית שבאפשרותנו להחזיר את הכסף. חשוב להבין שאף על פי שמדובר בחברה חוץ בנקאית, הכללים שלה די נוקשים בעניין ההלוואות. בדומה לבנק, היא דורשת מהלקוח אישורים על כך שהוא אכן מסוגל להחזיר את הכסף.

לא לכל אחד מתאים לקחת משכנתא בזמן נתון. אמת, המצב לא תמיד מזהיר ולא פעם אנשים משוועים לכמה אלפי שקלים רק כדי לכסות את החוב. אך מה יקרה אם דווקא ההלוואה שניקח עלולה לסבך אותנו מבחינה כלכלית עוד יותר במקום לעזור?

בדיוק כאן מרטין בוקסדורף נכנס לתמונה ומעניק לעם ייעוץ עד הסוף. הוא בודק את המצב הכלכלי, את ההלוואות שיש לכם נכון להיום ואת הימצאותו של נכס כלשהו ברשותכם. כי כאשר אתם מתכוונים לקחת עוד הלוואה, אתם צריכים לדעת בדיוק לאן אתם נכנסים.

מרטין בוקסדורף, שעוזר לפושטי רגל במשך שנים, הוא האדם הנכון לפנות אליו.

מרטין בוקסדורף- 0508116397 או maratbok@gmail.com

צרו איתנו קשר עוד היום

פוסטים אחרונים בבלוג