הייתה לי הזכות להתארח באולפן של "וואללה מומחים" ולהתראיין על הנושא של קבלת משכנתא אחרי פשיטת רגל. אני ברשותכם משתף את הריאיון הזה כאן כדי להציג את הנושא לכל אדם שעבר פשיטת רגל.

אם צפיתם את הוידאו ועדיין נשארתם כאן, אני ברשותכם רוצה לחדד כמה נקודות זריזות, אני כמובן מודה לכם שנשארתם ואתם קוראים:

ראשית:

אין דבר כזה משכנתא בבנקים בזמן שנמצאים בהליך פשיטת רגל. אני מקבל הרבה טלפונים מאנשים שנמצאים בהליך פשיטת רגל וצריכים משכנתא כדי לשלם את הסכום הנדרש לקבלת הפטר. לצערי זה לא אפשרי, כל עוד נמצאים בהליך פשיטת רגל- אין שום דרך לקחת משכנתא בבנקים.

שנית:

אי אפשר לקחת משכנתא בבנקים חודשיים אחרי שמקבלים הפטר. אם סיימתם את פשיטת הרגל וקיבלתם הפטר חלוט, אתם לא יכולים לרוץ ולקחת משכנתא. הבנקים דורשים תקופת צינון משמעותית, לפני שהם מאשרים משכנתא לאדם שעבר פשיטת רגל.

כמה זה תקופת הצינון?

תקופת הצינון היא נעה בדרך כלל בין שנה לבין שלוש שנים, כאשר אורך התקופה תלוי בהרבה מאוד פרמטרים שנדבר עליהם בהמשך. אם אתם רוצים לקרוא לעומק על תהליך קבלת משכנתא אחרי פשיטת רגל, אני מאוד ממליץ להיכנס לקישור הזה ולקרוא לעומק את כל הדברים על הליך משכנתא אחרי פשיטת רגל.

ערבים:

אם יש לכם ערבים שאתם יכולים להביא למשכנתא, זה מאוד משפר את הסיכוי לקבל אישור למשכנתא. בכלל בכל המקרים שמגיעים אלי אנשים שהם מסורבי משכנתא, אני תמיד אומר: תבדוק אם אתה יכול להביא ערבים? זה מאוד יעזור ומאוד יקל על הבנקים לבוא לקראתך ולאשר לך משכנתא.

חשוב להבין לגבי ערבים שהם משלמים חלק מההחזר החודשי של המשכנתא, כלומר הם חלק מהמשכנתא לכל דבר ועניין. דבר שני שצריך לדעת זה שהדברים הם זמניים, כלומר, הערבים יכולים להיות מוצאים מתוך המשכנתא לאחר תקופה של שנה וחצי שבה המשכנתא משולמת תקין.

לשקול שיעבוד נכס הורים?

זה כמובן לא מתאים לכל אחד, אני מבין. אבל אם יש לכם את האפשרות להביא נכס של ההורים שניתן לשעבד ולקחת עליו משכנתא, זה יכול מאוד לעזור ולהקטין את הסכום שאתם צריכים לקחת במשכנתא שלכם ולהקל על אישור המשכנתא.

לכל שאלה, אני זמין ואשמח לעזור: מרטין – 0508116397 או maratbok@gmail.com

צרו איתנו קשר עוד היום

פוסטים אחרונים בבלוג