בהחלט יש סיכוי לקבל משכנתא לפושטי רגל – השאלה איך?

פשיטת רגל היא הליך מורכב הכולל חובות, צווים ועיקולים, כאשר לפעמים הוא נעשה בתום לב ולעתים שותפים בעייתיים מעורבים בו.

ההשלכות של פשיטת הרגל נראות בפועל. לכל מקום שאתם הולכים אליו, אתם מקבלים סירובים ונראה כי אין לזה סוף. ועד שאתם כבר פונים אל הבנק כדי לבקש הלוואה, אתם עדיין מקבלים סירוב. מכל מקום, לא כל פושטי רגל יודעים זאת, אך אפשר לקבל משכנתא לפושטי רגל.

אמנם מדובר בתהליך בלתי פשוט של משכנתא למסורבים, אבל אם תוכלו להוכיח לבנק או לגוף הציבורי שאפשר לסמוך עליכם, אפשר לקבל משכנתא כדי לשים סוף לחובות, וכדי ללמוד יותר איך לעשות זאת, פונים אל יועץ משכנתאות מקצועי.

מה כדאי להביא בחשבון כאשר קונים משכנתא לפושטי רגל?

אם קיבלתם סירוב מהבנק בעקבות פשיטת רגל, סביר להניח שאתם פונים כעת לגופים חוץ בנקאיים שיעזרו לכם עם המשכנתא. אם החלטתם לקחת משכנתא לפושטי רגל, ישנם כמה דברים שכדאי להביא בחשבון:

  • כמה זמן אתם נמצאים אחרי הפטר – ככל שעובר יותר זמן אחרי ההפטר, כך עולה הסיכוי לקבל משכנתא. אם אתם נמצאים כחודש אחרי ההפטר, סביר להניח שגם הגוף החוץ בנקאי יסרב להעניק לכם את המשכנתא. אבל אם אתם נמצאים כשנתיים או שלוש אחרי ההפטר, יש לכם סיכוי טוב יותר לקבל את המשכנתא.
  • האם עברתם שינוי בהתנהלות – הליך של פשיטת רגל יכול ללמד אתכם המון. אתם יכולים ללמוד מהטעויות ולהפוך לאנשים מחושבים יותר, או להישאר תקועים בתוף העבר. מכל מקום, הן הבנקים והן הגופים החוץ בנקאיים מחפשים לראות אם עברתם את השינוי ולמדתם את הלקח. כי אם כן, אתם תקרינו זאת כלפי חוץ ויהיה לכם סיכוי טוב יותר לקבל את המשכנתא.
  • בקשו משכנתאות באחוזי מימון נמוכים יחסית – אם החלטתם לבקש משכנתא מהבנק ויש סיכוי שיאשרו לכם את הבקשה, כדאי לבקש הלוואה באחוז מימון נמוך. כך תגדילו את הסיכויים שלכם לקבל אישור.
  • האם יש בנק שעוד לא פניתם אליו – אם כבר שרפתם את עצמכם בבנק זה או אחר, לא כדאי לבקש ממנו הלוואה, כי זה לא יעזור. מצד שני, מומלץ לבדוק לאילו בנקים עדיין לא פניתם ומי יהיה מוכן להעניק לכם הלוואה.
  • האם יש לכם הכנסות קבועות – לא מומלץ לבקש הלוואה מאף גוף פיננסי מבלי שתוכיחו שיש לכם הכנסות קבועות. ברגע שאתם מגיעים עם רשימה של הכנסות ומוכיחים שלמדתם את הלקח מפשיטת הרגל, הסיכוי לקבל משכנתא יגדל.
  • איך אתם מתכוונים לשלם את המשכנתא – הבנקים והגופים החוץ בנקאיים מעוניינים לדעת בסופו של דבר איך אתם מתכוונים להחזיר את הכסף שיש לכם בתמורה למשכנתא. כך שחשוב לבוא עם תכנית פעולה מסודרת לפגישה.

היועץ שמשיג לכם את המשכנתא

אם רוצים להגדיל את הסיכויים לקבל משכנתא לפושטי רגל, כדאי לפנות ליועץ משכנתאות מקצועי. יועץ זה יכול להשיג לכם את המשכנתא בקלות ולכוון אתכם לקראת הפגישה עם הגופים. מטבע הדברים, בפגישה הראשונית ייבחנו הסיכויים שלכם להשיג את המשכנתא, וכן לאיזה גוף כדאי לפנות ומהם הסיכויים שתקבלו אישור.

מסיבה זו, חשוב לבחור ביועץ משכנתאות אשר מתמחה בהשגת משכנתא לאנשים אשר עברו פשיטת רגל. כך, אם תשאלו חברים קרובים, בני משפחה וגם אנשים מהרשת, תוכלו למצוא את העיוץ הטוב ביותר. כמובן, כדאי לראות מה מציע היועץ ואיך זה משתלב עם המצב שלכם. כמו כן, חשוב לבדוק את שכר הטרחה ולבחון אם אתם יכולים לעמוד בתשלומים. בסופו של דבר, אתם והיועץ המקצועי פועלים יחד במטרה להשיג את המשכנתא לפושטי רגל, להיפטר מהחובות ולהתחיל בדרך חדשה וטובה יותר.

מרטין בוקסדורף– 0508116397 או maratbok@gmail.com

צרו איתנו קשר עוד היום

פוסטים אחרונים בבלוג